Yusuf Yazıcı’nın golü haftanın golü seçildi

Yusuf Yazıcı’nın golü haftanın golü seçildi

UEFA Konferans Ligi çeyrek final rövanş maçında Aston Willa ile kendi evinde karşılaşan Lille’de milli futbolcunun kaydettiği gol haftanın golü seçildi.

Yusuf Yazıcı, Fransa’nın Lille takımında gösterdiği üstün performansla dikkat çekmeye devam ediyor. Aston Villa karşısında kaydettiği gol, UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde haftanın golü olarak seçildi. Gol, Lille’in bu önemli turnuvadaki etkinliğinin bir göstergesi oldu.

RÖVANŞ MAÇININ KRİTİK ANLARI

Lille ve Aston Villa arasında oynanan çeyrek final rövanş maçında, Yusuf Yazıcı’nın takımı normal süreyi 2-1 önde tamamladı. Ancak, penaltı atışları sonucunda Aston Villa 4-3 üstünlük sağlayarak Fransız ekibini turnuvanın dışına itti. Bu maç, her iki takım için de büyük önem taşıyordu ve Lille için penaltılar yıkıcı oldu.

YAZICI RAKİPLERİNİ GERİDE BIRAKTI

Yusuf Yazıcı, attığı olağanüstü golle, İrfan Can Kahveci (Fenerbahçe), Cristiano Biraghi (Fiorentina) ve Ferran Jutgla (Club Brugge) gibi diğer adayları geride bırakarak bu ödüle layık görüldü. UEFA tarafından yapılan açıklamada, milli futbolcunun bu başarısının altı çizildi.

Bunlarda İlginizi Çekebilir