Mart ayının Fair Play ödülleri belli oldu

Mart ayının Fair Play ödülleri belli oldu

Mart ayında TFF, Fair Play ödülleri ile Sokol Cikalleshi ve Sami Uğurlu’yu onurlandırdı.

Mart ayında Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Ödülleri, centilmenlik ve sporun ruhuna uygun davranışlar sergileyen bireyleri onurlandırdı.

FAİR PLAY’İN ÖNCÜLERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI

Mart ayı içerisinde futbol dünyasında öne çıkan isimler, Fair Play anlayışını benimseyerek diğer sporculara örnek oldular. Bu ayın en centilmen futbolcu ödülü, Konyaspor oyuncusu Sokol Cikalleshi’ye verildi. Cikalleshi, 9 Mart tarihinde gerçekleşen Konyaspor – Adana Demirspor maçında, oyun esnasında kazara rakibinin eline basması üzerine, oyuna devam etmeyip, yaralanan rakibiyle ilgilenmiştir. Maçtan sonra yaptığı açıklamalarda, bir insan olarak durumu önemsediğini ve o anki hissiyatının gol atmaktan daha değerli olduğunu ifade etmiştir. Bu davranışıyla, hem takdir toplamış hem de Mart ayının “En Centilmen Futbolcusu” unvanını kazanmıştır.

TEKNİK DİREKTÖRLÜKTE FAİR PLAY ANLAYIŞI

En Centilmen Teknik Direktör Ödülü’nü ise Sami Uğurlu, Kasımpaşa’nın başındayken elde etti. 17 Mart’ta oynanan Kasımpaşa – Galatasaray maçı sonrasında futbolcularına sahada dürüst ve adil oyun sergilemeleri gerektiğini vurgulayan Uğurlu, futbolun sadece skordan ibaret olmadığını, oyunun güzelliklerini ve etik değerlerini ön planda tutmanın önemini belirtmiştir. Uğurlu’nun bu yaklaşımı, hem takımı hem de seyirciler tarafından takdirle karşılanmış, kendisine Mart ayının ‘En Centilmen Teknik Direktörü’ unvanını getirmiştir.

Bu ödüller, Türkiye Futbol Federasyonu’nun futbolda fair play’i teşvik etme, yaygınlaştırma ve bu değerlere dikkat çekme misyonunu sürdürdüğünün bir göstergesi olarak önem taşımaktadır. Ödül kazananlar, hem saha içinde hem de saha dışında örnek sporcular ve teknik adamlar olarak, genç sporculara ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir