Pınar Karşıyaka Fırtınası: Samsunspor’a 103-71’lik Galibiyet

Pınar Karşıyaka Fırtınası: Samsunspor’a 103-71’lik Galibiyet

Pınar Karşıyaka, Basketbol Süper Ligi’nde Samsunspor’u 103-71 mağlup ederek güçlü performansını sürdürdü.

Pınar Karşıyaka, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 27. haftasında, küme düşme ihtimali önceden belirlenen Reeder Samsunspor’a karşı sahasında mücadele etti. Maç, Karşıyaka’nın 103-71’lik skorla üstünlüğü ile sonuçlandı. İlk çeyreğin ilk dakikalarında Reeder Samsunspor’un öne geçtiği karşılaşma, Pınar Karşıyaka’nın sonraki dakikalarda üstün performans göstermesiyle dengelerin değiştiği bir mücadeleye sahne oldu.

İLK ÇEYREKTE DENGELER DEĞİŞİYOR

Reeder Samsunspor, maçın ilk dört dakikasını 15-7 önde götürmesine rağmen, Pınar Karşıyaka skoru dengelemeyi başardı ve Mert Celep’in smaç basketi ile skoru 20-20’ye taşıdı. İlk periyot, ev sahibi ekibin 25-22 üstünlüğü ile sona erdi.

İKİNCİ PERİYOT: KARŞIYAKA FARKI AÇIYOR

Maçın ikinci periyoduna Pınar Karşıyaka daha etkili başladı ve devre arasına 21 sayı farkla 53-32 önde girmeyi başardı. Bu performans, maçın sonucunu belirleyici etmenlerden biri oldu.

ÜÇÜNCÜ PERİYOT: DOMİNASYON SÜRÜYOR

Üçüncü periyodun başlangıcında Pınar Karşıyaka, 8-0’lık bir seri yakalayarak kontrolü tamamen eline aldı. Bu periyot, ev sahibi takımın 77-47 gibi büyük bir üstünlükle tamamlamasına sahne oldu.

MAÇ SONUCU VE TAKIM PERFORMANSLARI

Karşılaşma boyunca üstün bir performans sergileyen Pınar Karşıyaka, maçı 103-71’lik skorla tamamladı. Takımda öne çıkan isimler arasında Kenan Sipahi ve Vitto Brown’un katkıları dikkat çekerken, Reeder Samsunspor’da Bora Satır ve Tarık Sezgün skor yükünü üstlendi.

SAHA VE HAKEMLER

Maç, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda gerçekleştirildi ve Orhan Çağrı Hekimoğlu, Murat Ciner, İsmail Binbir hakem üçlüsü tarafından yönetildi.

Bu sonuçla birlikte Pınar Karşıyaka’nın ligin üst sıralarındaki yerini sağlamlaştırması beklenirken, Reeder Samsunspor için sezonun geri kalan kısmında daha fazla zorluk öngörülüyor.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir