Galatasaray’dan sevilla’ya giden Marcao’da flaş gelişme

Galatasaray’dan sevilla’ya giden Marcao’da flaş gelişme

Sevilla, savunma oyuncusu Marcao ile yollarını ayırmayı planlıyor. Brezilyalı oyuncunun sık yaşadığı sakatlıklar nedeniyle takımdan ayrılacak.

Sevilla’nın Brezilyalı savunma oyuncusu Marcao ile yollarını ayırma kararı aldığı bildirildi. İspanya’nın köklü kulüplerinden olan ve bu sezon La Liga’da beklenen performansı sergileyemeyen Sevilla, yaz transfer dönemi öncesinde kadrosunda önemli değişikliklere gitmeye hazırlanıyor. Alınan bilgilere göre, Andaluz temsilcisi şu anda 33’ün üzerinde oyuncuya sahip ve yaz döneminde birçok oyuncuyla yollarını ayırmayı planlıyor.

MARCAO’NUN DURUMU

Takımdan ayrılacak oyuncular arasında Marcao’nun da olduğu açıklandı. Brezilyalı savunma oyuncusu, sürekli yaşadığı sakatlıklar nedeniyle beklentileri karşılayamadı. Sportif direktör Monchi tarafından yapılan açıklamada, Marcao’nun kötü bir futbolcu olmadığı ancak yaşadığı sakatlıklar yüzünden beklentilerin altında kaldığı ve en az başarılı transferlerden biri olarak değerlendirildiği belirtildi.

GALATASARAY İLE ANLAŞMA İDDİALARI

Marcao ile ilgili olarak, eski kulübü Galatasaray’ın 27 yaşındaki futbolcuyu tekrar kadrosuna katma planları yaptığı konuşuluyor. Marcao’nun yüksek bir maaş talebinden vazgeçmesi gerektiği, ancak Türkiye’de daha önce gösterdiği üst düzey performansa dönebileceği konusunda inancın sürdüğü ifade ediliyor.

SEVILLA’DA GEÇEN ZAMAN

2022 yazında Galatasaray’dan transfer edilen Marcao, Sevilla forması altında bugüne kadar 20 maça çıktı. Ancak sakatlıklar, oyuncunun sürekliliğini ve performansını olumsuz yönde etkiledi. Yeniden yapılanma sürecine giren Sevilla’nın, kadrosunda büyük değişiklikler yaparak gelecek sezona daha güçlü bir başlangıç yapmayı hedeflediği belirtiliyor

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir