Galatasaray’da hedef 65 milyon euro gelir

Galatasaray’da hedef 65 milyon euro gelir

Bu sezon şampiyonluk yarışında lider olan Galatasaray’da yaz transfer dönemi hareketli geçecek gibi. Bir çok futbolcunun Avrupa devlerinin radarında olması sarı kırmızılı yönetimin elini güçlendiriyor.

Galatasaray’ın yetenekli oyuncuları Davinson Sanchez ve Barış Alper Yılmaz, Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin dikkatini çekmeyi sürdürüyor. Yönetim, yaz transfer dönemi yaklaşırken bu futbolcuları satarak en az 60 milyon avro gelir elde etmeyi hedefliyor.

ŞAMPİYONLUK YARIŞI VE TRANSFER PLANLARI

Galatasaray, Süper Lig’deki şampiyonluk mücadelesini sürdürürken, takımın geleceği için de önemli planlar yapılıyor. Takımdan ayrılması muhtemel oyuncular kadar, gelecek sezon kadrosuna katılacak yeni isimler de merak konusu.

SANCHEZ VE YILMAZ’IN PARLAK PERFORMANSI

Sanchez ve Yılmaz, gösterdikleri üstün performansla Avrupa kulüplerinin ilgisini çeken isimler oldu. Transfer dönemi başladığında bu iki futbolcuyla ilgili önemli gelişmeler yaşanması bekleniyor.

SANCHEZ İÇİN NAPOLİ’DEN CİDDİ İLGİ

Sezon başında Tottenham Hotspur’dan 9.5 milyon avro karşılığında Galatasaray’a katılan Kolombiyalı savunmacı Davinson Sanchez için Napoli’nin ciddi bir ilgisi bulunuyor. İtalyan kulübü, oyuncu için 20 milyon avroyu gözden çıkarırken, Galatasaray yönetiminin beklentisi en az 30 milyon avro artı bonuslar.

YILMAZ’IN ARTAN DEĞERİ

2021-2022 sezonu başında Ankara Keçiörengücü’nden 20 milyon lira karşılığında transfer edilen 23 yaşındaki Barış Alper Yılmaz, sergilediği futbolla birçok Avrupa kulübünün ilgisini çekti. Hem hücum hem de savunmada gösterdiği üstün katkılarla takımın vazgeçilmezlerinden biri haline gelen Yılmaz, İngiliz ve Alman kulüpleri tarafından yakından izleniyor.

EKONOMİK HEDEFLER VE TAKIM PLANLARI

Barış Alper Yılmaz’ın olası bir satışından 25-35 milyon avro gelir elde etmeyi uman Galatasaray, bu sayede Sanchez ve Yılmaz’dan toplamda yaklaşık 65 milyon avro gelir sağlamayı planlıyor. Elde edilecek bu gelirle, Avrupa arenasında rekabet edebilecek güçlü bir kadro kurmayı amaçlıyor.

Bunlarda İlginizi Çekebilir