Galatasaray 5 futbolcu ile sözleşme imzaladı

Galatasaray 5 futbolcu ile sözleşme imzaladı

Galatasaray, Fernando Muslera, Lucas Torreira, Barış Alper Yılmaz, Kaan Ayhan ve Albdülkerim Bardakçı ile sözleşme yeniledi.

Galatasaray, önemli oyuncuları Fernando Muslera, Abdülkerim Bardakcı, Kaan Ayhan, Lucas Torreira ve Barış Alper Yılmaz ile yeni sözleşme imzalama sürecini tamamladı. Sarı-kırmızılı kulüp, bu beş futbolcu için düzenlediği özel bir imza töreni ile anlaşmaları resmiyete kavuşturdu.

FUTBOLCULARIN DUYGUSAL AÇIKLAMALARI

Fernando Muslera, Galatasaray ile olan bağını vurgulayarak, “On üç yıl boyunca kulüpte geçen sürem, hayatımın en değerli parçalarından biri oldu. Burada kariyerimi üçüncü kez taahhüt ediyorum ve bu süre zarfında kazanılan on altı şampiyonlukla gurur duyuyorum,” dedi.

Barış Alper Yılmaz, kulübe olan bağlılığını ifade ederek, “Bu fırsatı bana sunan herkese minnettarım. Umarım her iki taraf için de hayırlara vesile olur,” şeklinde konuştu.

Abdülkerim Bardakcı ise, “Kulübe katıldığım ilk günden itibaren, efsaneler arasına girmek hedefiyle mücadele ettim. Kulübün bir parçası olduğum için çok mutluyum,” ifadelerini kullandı.

Lucas Torreira ve Kaan Ayhan da takımda olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini sundu.

YÖNETİM VE BAŞKANIN TAKIMA OLAN GÜVENİ

Kulübün sportif direktörü Erden Timur, takıma olan inancını ve duygusal bağını belirtti: “Son iki yıldır takımla kurduğumuz dostluklar ve öğrenim süreçleri bizi daha da güçlendirdi. Her bir futbolcunun kariyeri, başarılarla dolu olmalıdır.”

Kulüp başkanı Dursun Özbek, futbolculara olan güvenini ve takdirini ifade etti. Özbek, Muslera ve diğer futbolcular için övgü dolu sözler sarf ederek, “Muslera, takımımızın sahadaki ve dışındaki liderlerinden biri. Onunla olan sözleşme görüşmeleri çok kısa sürdü; kendisi kulübe olan bağlılığını ‘Sen ne diyorsan, öyledir’ diyerek gösterdi,” dedi.

Bunlarda İlginizi Çekebilir