Feghouli’nin cezası belli oldu! Galatasaray maçında oynayacak mı?

Feghouli’nin cezası belli oldu! Galatasaray maçında oynayacak mı?

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Disiplin Kurulu, Fatih Karagümrük’ün deneyimli futbolcusu Sofiane Feghouli’ye verilen cezayı duyurdu. Feghouli, Kayserispor ile oynanan Süper Lig maçındaki davranışları nedeniyle toplamda 5 resmi maçtan men edildi.

08 Mayıs 2024 tarihli Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu toplantısında, 04 Mayıs 2024 tarihinde oynanan Kayserispor – Fatih Karagümrük maçında yaşanan olaylar değerlendirildi. Sofiane Feghouli’nin rakip takım oyuncusuna yönelik şiddetli hareketi ve maç hakemine yönelik hakaretleri kurul tarafından incelendi.

PFDK’dan yapılan açıklama şu şekilde;

“Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 08.05.2024 tarih ve 78 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.

VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK Kulübü sporcusu SOFIANE FEGHOULI’nin, 04.05.2024 tarihinde oynanan MONDİHOME KAYSERİSPOR-VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK Trendyol Süper Lig müsabakasında, rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FDT’nin 43. ve 35/4. maddeleri uyarınca ve 12. maddesinin uygulanması suretiyle 2 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 26.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada VAVACARS FATİH KARAGÜMRÜK Kulübü sporcusu SOFIANE FEGHOULI’nin, ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle 3 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ve 39.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Karar verilmiştir.”

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir