Barcelona’da Xavi kararı

Barcelona’da Xavi kararı

Xavi Hernandez, Barcelona’da bir yıl daha kalacak. Teknik direktör ve Joan Laporta, sözleşme uzatma kararını açıkladı.

Barcelona’nın başarılı teknik direktörü Xavi Hernandez, takımdaki görevine devam etme kararı aldı. Son üç sezondur Barcelona’yı yöneten Xavi, mevcut sözleşmesi gereği bir yıl daha kulüpte kalacak.

LAPORTA’NIN AÇIKLAMALARI

Barcelona Kulübü Başkanı Joan Laporta, dün akşam teknik direktör Xavi Hernandez ile yaptığı toplantının ardından bugün bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Laporta, “Xavi’nin takımda kalmasından dolayı büyük bir memnuniyet duyuyorum. Geçmişte ayrılma düşünceleri olduğunu belirtmişti fakat dünkü toplantımız sonrasında projemize olan inancını ve heyecanını bana iletti. Xavi’nin devam etmesi, bizim için sevindirici bir haber” ifadelerini kullandı.

Laporta, takımın rekabetçilik düzeyini artırma hedeflerinden de bahsetti: “Başarılı projelerde istikrar şarttır ve Xavi ile bu istikrarı sürdüreceğimize inanıyoruz. Takımda yapılacak bazı değişikliklerle daha da güçleneceğiz.”

EKONOMİK İYİLEŞME VE STAD PLANLARI

Laporta, kulübün ekonomik durumunun iyileştirilmesi hedefleri doğrultusunda ilerlediklerini belirtti. Ayrıca, yeniden inşa edilen Nou Camp Stadı’na aralık ayında taşınmayı planladıklarını açıkladı.

XAVİ’NİN GÖRÜŞLERİ

Xavi Hernandez ise daha önce yaptığı “sezon sonunda ayrılacağım” açıklamasına değindi. Ocak ayı sonunda verdiği bu kararın o anki şartlarda doğru olduğunu, ancak şu anda tam tersini düşündüğünü belirtti. Xavi, “Sezon ortasında takımda bir değişiklik gerektiğine inanmıştım, fakat Laporta, sportif direktör Deco ve takımdan aldığım destekle fikrimi değiştirdim” dedi.

MOTİVASYON VE GELECEK PLANLARI

Xavi, “Kendimde ve ekibimde gerekli enerjiyi görüyorum. Bu nedenle tüm yardımcılarım ile birlikte görevimizin başında kalacağız. Bu sezon bazı hedeflerimizi karşılayamamış olsak da takımın gelişim gösterdiğini ve gelecek sezon hedeflerimize ulaşma konusunda kararlı olduğumuzu” söyledi.

2025 Haziran’ında sona erecek sözleşmesi hakkında konuşan Xavi, aldığı kararın “para veya ego ile ilgisi olmadığını” vurgulayarak, bu uzatmanın Barcelona’ya istikrar sağlayacağını ifade etti.

Etiketler

Bunlarda İlginizi Çekebilir